آموزش عکاسی و ویرایش عکس با نرم افزار فتوشاپ

علاقه به ثبت وقایع در قالب عکس همیشه وجود داشته ولی با پیشرفت گوش های موبایل امکان عکسبرداری حرفه ای نیز فراهم شده است. در این دوره نوجوانان تنها با کمک گوشی های همراه یاد می گیرند چگونه مشابه یک عکاس حرفه ای و با دوربین های گران قیمت، عکس های هنری و حرفه ای بگیرند و در نرم افزار فتوشاپ عکس های خود را روتوش(ادیت) نمایند. (ثبت نام کنید)

فتوشاپ مقدماتی

دانش آموزان در مقطع متوطه اول و دوم و همچنین سال های آخر مقطع دبستان، در اغلب پروژه های درسی یا فعالیت های فوق برنامه نیازمند طراحی پوستر، ویرایش عکس، طراحی روزنامه دیواری و … هستند. این دوره به هدف توانمند کردن و بی نیازی دانش آموزان به کمک والدین در انجام این امور برگزار می گردد. (ثبت نام کنید)

کارگاه تولید انیمیشن با تکنیک های Stop motion & Cutout

نوجوانان با نقاشی گوشه ی دفتر و کتاب خود و به حرکت درآوردن صفحات، سعی در تولید انیمشین دارند. انیمیشن های دو بعدی با تکنیک های مختلفی ساخته می شوند. دو تکنیک نسبتا ساده و کارآمد که به صورت عکس برداری (با موبایل) از اشیا یا نقاشی و طرح صورت می پذیرد، در این دوره به علاقه مندان تولید محتوا های انیمیشنی آموزش داده می شود. (ثبت نام کنید)

کارگاه آموزشی طراحی کتاب های مصور

پرورش خلاقیت نوجوانان در ترکیب متن و تصویر برای بیان احساسات به گونه های مختلفی می تواند بروز خارجی پیدا کند. یکی از این روشها طراحی و تالیف کتاب های مصور ( مانند کتاب های تن تن) می باشد. این کتاب ها الزاما کتابهای قطور و چندید صفحه ای نیستند بلکه می توانند در قالب چند برگ و صفحه باشند. این دوره را به علاقه مندان به نقاشی و داستان سرای توصیه می کنیم. (ثبت نام کنید)

چگونه یک نویسنده خلاق شوم؟

ضعف در بیان نظر و مقصود چه در کلام و چه در قالب نوشتاری، ناشی از فقدان آموزش مناسب، عدم پرورش خلاقیت، ناتوانی در خوب خواندن و تا حدودی کم بودن دامنه لغات گوینده است که به راحتی قابل رفع می باشد. متاسفانه پرداختن به جنبه های نظری ادبیات در مدارس؛ این بخش مهم از ادبیات یعنی “مهارت نوشتن” مورد کم توجهی قرار می گیرد. جوانی که نتواند در بیان نیاز و احساسات خود به خوبی عمل کند علاوه بر اینکه در انجام امور معمول کار و تحصیل دچار مشکل می شود حتی در آزمو نهای مهمی مانند آزمون ایلتس زبان انگلیسی هم دچار مشکل می شود چرا که اصولا نوشتن را یاد نگرفته است. در این دوره سعی می شود به روش غیرمستقیم و جذاب (داستان خوانی و داستان نویسی) شرائط لازم برای توانمندی بیشتر نوجوانان فراهم گردد. (ثبت نام کنید)

مهارت های کار با کامپیوتر

شناخت اصولی از کامپیوتر و توانایی بهره مندی از امکانات سیستم عامل ویندوز و نرم افزارهای word,powrpoint,excel و همچنین به کارگیری صحیح مرورگرهای اینترنت در جستجو و یا دریافت و ارسال ایمیل، ضرورتی انکار ناپذیر برای نوجوانان گروه سنی ۱۰ تا ۱۷ است. علاوه بر اینکه تسلط به این نرم افزار ها در حین تحصیل بسیار لازم است، متاسفانه ضعف ناشی از استفاده غیر اصولی از این نرم افزارها بعضا خود را هنگام شروع به اشتغال و کار حرفه ای جوانان بروز می دهد که آن زمان کمی دیر است. (ثبت نام کنید)

آموزش برنامه نویسی با Scratch (گروه سنی ۱۰ تا ۱۲ سال)

رشد روزافزون برنامه های کامپیوتر و نیاز به متخصصان برنامه نویسی، باعث شده که امروزه اولین انتخاب رشته های دانشگاهی و همچنین پرتقاضا ترین شغل؛ مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی باشد. برنامه نویسی چیزی جز درک و منطق حل مسئله در کنار تسلط به زبان برنامه نویسی نیست. آنچه که به عنوان زیربنا برای رسیدن به این هدف مهم است خلاقیت در حل مسئله است. در این دوره تمرکز بر پرورش خلاقیت و توانایی درک، توصیف و حل مسئله در قالب بازی سازی در محیط نرم افزار اسکرچ می باشد.

آموزش برنامه نویسی پایه با PYTHON (گروه سنی ۱۵ تا ۱۷ سال)

باتوجه به سطح علمی و تسلط به مفاهیم ریاضیات و حل مسئله در نوجوانان گروه سنی ۱۵ تا ۱۷ سال، می توان افزایش خلاقیت در پیاده سازی روش های حل مسئله و برنامه نویسی را برای این گروه سنی در قالب زبان های برنامه نویسی آموزش داد. زبان برنامه نویسی پایتون از جمله زبان های محبوب و انتخاب اول برنامه نویسان در زمینه های مختلف به خصوص هوش مصنوعی است. (ثبت نام کنید)

پیاده سازی و مدیریت سایت با وردپرس (WordPress)

بیش از ۴۰% وب سایت های فعال در دنیای اینترنت با استفاده از امکانات نرم افزار WordPress  طراحی و پیاده سازی شده اند. بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و با کمک این نرم افزار می توانید در کمتر از سه ماه اولین وب سایت خود را طراحی و در دنیای اینترنت پیاده سازی نمائید. (ثبت نام کنید)

طراحی و ویرایش صفحات وب با HTML5 & CSS3

برای طراحی و پیاده سازی یک وب سایت کاملا منطبق بر انتظارات شخصی مان لازم است با تسلط بر برنامه نویسی، کد ها و دستورات  HTML & CSS  نسبت به طراحی و پیاده سازی وب سایتمان اقدام کنیم.  اگر  توسط نرم افزار WordPress وب سایت مورد نیازمان را طراحی و پیاده سازی نماییم و بخواهیم در صفحات، رنگ ها، ظاهر دیداری و امکانات وب سایت تغییرات مطابق میل و خواسته خودمان را بدهیم لازم است به HTML & CSS  هم مسلط باشیم. (ثبت نام کنید)

آشنایی با مفاهیم شبکه های کامپیوتری و امنیت

وجود دنیای اینترنت و کامپیوتر، بدون زیر ساخت های شبکه و همچنین تامین امنیت کاربران ممکن نیست. متخصصان کامپیوتر را می توان به دو دسته کلی برنامه نویسان و متخصصان شبکه تقسیم کرد. یکی از مشاغل مهم و پردرآمد “مدیر یا ادمین شبکه” است. حتی فارغ التحصیلان مهندسی کامپیوتر هم برای تسلط به این تخصص نیازمند شرکت در دوره های زیادی هستند تا مهارت های لازم را کسب نمایند. نوجوانان گروه سنی ۱۵ تا ۱۷ سال علاقه مند به این زمینه می توانند با شرکت در این دوره خود را آماده شرکت در دوره های تخصصی سطوح بالاتر نمایند. (ثبت نام کنید)

آموزش اینستاگرام و تولید محتوا با موبایل (اینستا مارکتینگ)

نقش و تاثیر غیرقابل تصور شبکه اجتماعی اینستاگرام و تغییری که این شبکه بر زندگی، کار و تجارت جامعه بشری ایجاد نموده است بر هیچکس پنهان نیست. اطلاع صحیح و کافی از توانایی ها، خطرات و استفاده اصولی از این شبکه اجتماعی، مهارتی است که می تواند علاوه بر حفظ امنیت و حریم خصوصیمان، ما را از مزایای این شبکه بیشتر بهره مند نماید. (ثبت نام کنید)

آشنایی با ابزار های پرکاربرد تولید محتوا با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا انقلاب دهه جدید؟! هوش مصنوعی چیست؟ در حال حاضر من نوجوان چه استفاده های می توانم از هوش مصنوعی برای پیشرفت علمی و تجربی خود داشته باشم؟ اطلاع از این موضوعات برای هر نوجوانی از نان شب واجب تر است. (ثبت نام کنید)

مدیریت ارتباط موثر و مهارت های ارتباطی(معجزه ارتباط)

 این دوره اولین بخش از چهار دوره تشکیل دهنده دوره Junior MBA می باشد. دروس این دوره شامل: فن بیان، مدیریت زمان، اصول مذاکره، هدف گذاری و آینده ی شغلی می باشد. علاوه بر این دروس جلساتی نیز به ارکان ، نقد و تحلیل فیلم های مرتبط با مباحث دوره اختصاص داده شده است. (ثبت نام کنید)

مدیران آینده (دوره جامع مهارت های مدیریتی و راه اندازی کسب و کار)

هدف از برگزاری این دوره آموزش مهارت های کارآفرینی به نوجوانان است. دروس این دوره شامل: هدف گزاری و آینده شغلی، اصول کارآفرینی، اصول بازار یابی، دیجیتال مارکتینگ، هوش مالی، طراحی مدل کسب و کار، انتقال تجربه کارآفرینی، بازدید علمی، کارآموزی و پروژه پایانی می باشد. (ثبت نام کنید)

مدیریت پروژه

مباحث دوره : مفاهیم بنیادین پروژه، مدیر پروژه کیست؟ سازمان و طرح پروژه، ذی نفعان پروژه، پروژه چابک، اسکرام، مدیریت بودجه و سرمایه، مدیریت ریسک، مستندات پروژه. (ثبت نام کنید)

سرمایه گذاری شخصی

مباحث دوره: انضباط مالی، معیارهای سرمایه گذاری، طرزفکر سرمایه گذارها، تفاوت دارایی و بدی، جریان نقدی، بودجه بندی شخصی، مدیریت ریسک، پول، ابزارهای مالی در ایران. (ثبت نام کنید)