از آن جا که معماری، هنر و فن طراحی و ساخت به حساب می آید، مهارت های فنی و هنری متنوعی را نیاز دارد. یادگیری موثر این مهارت ها منجر به توانمندسازی دانشجویان و کارشناسان و درنتیجه ورود به بازار کار حرفه ای می گردد. “دپارتمان طراحی و معماری” گروه آموزشی نوید همواره در زمینه آموزش مهارت های کاربردی معماری پیشتاز بوده است. کمیته ای متشکل از نام آشناترین اساتید معماری با گرایش ها و تخصص های مختلف اقدام به تدوین و اجرای دوره های آموزشی در آتلیه های معماری و کارگاه های تخصصی و کامپیوتری می نمایند. دوره های آموزشی اصول پایه و مبانی طراحی، معماری داخلی، نرم افزارهای کاربردی معماری، مهارت های تخصصی و عالی معماری، کاردانی حرفه ای معماری و آمادگی آزمون های مختلف معماری همچون ارشد، نظام مهندسی و … توسط این دپارتمان اجرا می گردند.

معرفی دوره ها

نرم افزارهای کاربردی معماری

جهت مشاهده سرفصل دوره ها، روز و ساعت برگزاری و ثبت نام، دوره مورد نظر را انتخاب فرمایید:

انرژی و معماری پایدار

اصول پایه و مبانی طراحی

جهت مشاهده سرفصل دوره ها، روز و ساعت برگزاری و ثبت نام، دوره مورد نظر را انتخاب فرمایید:

 
معماری داخلی

جهت مشاهده سرفصل دوره ها، روز و ساعت برگزاری و ثبت نام، دوره مورد نظر را انتخاب فرمایید:

دوره جامع دکوراسیون و طراحی داخلی

موسسه آموزش عالی آزاد نوید پارس، اولین مرکز آموزش عالی آزاد (در زمینه معماری و معماری داخلی) در استان فارس، با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور بهینه سازی و بالاتر بردن کیفیت آموزشی دوره های آموزش عالی آزاد دکوراسیون داخلی، از تابستان ۹۳ تغییراتی را در نحوه ارائه دوره ها اعمال نموده است.

خروجی این اقدامات، دوره های حرفه ای و کاملا کاربردی در زمینه های مختلف دکوراسیون داخلی بوده است که با تائید ” کارگروه آموزش های کوتاه مدت و آموزش های خاص کمیته تخصصی علمی کاربردی شورای گسترش آموزش عالی ” در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسیده است.

دوره ها شامل :

۱- مقدمات کاربردی دکوراسیون داخلی ۲۳۹ ساعت

آموزش دکوراسین داخلی جهت علاقه مندان ورود به این حرفه تخصصی، نیازمند آموزش های پایه و مهارت های مقدماتی فنی و هنری است. این دوره در راستای آموزش اصول و مفاهیم اولیه دکوراسیون داخلی و پرورش پرسنل توانمند جهت کار حرفه­ای در دفاتر طراحی داخلی شامل دروس مبانی هنر، اصول و مهارت های پایه ای معماری می باشد. در پایان این دوره شرکت کنندگان توانایی های لازم برای شروع کار در یک دفتر طراحی معماری به عنوان دستیار در زمینه نقشه کشی و برلوه (برداشت) را خواهند داشت.

 •  ترسیم فنی و برداشت وضع موجود ساختمان
 •  کارگاه بیان ایده و طرح
 •  کارگاه مبانی هنر و خلاقیت معماری
 •  تاریخ معماری داخلی سبک شناسی
 •  عکاسی دیجیتال درمعماری
 •  نقشه کشی معماری توسط نرم افزار اتوکد

۲- مدلسازی و ارائه حرفه ای در دکوراسیون داخلی ۱۹۸ ساعت

دکوراسیون داخلی مستلزم آموزش­های تخصصی و مهارت­های کاربردی است. این دوره در جهت تکمیل آموخته های دانش پژوهان با دروس اجرایی و دکوراسیون داخلی ، به صورت علمی و عملی می باشد . ارائه گرافیکی پروژه ،طراحی مبلمان و دکوراسیون داخلی با آموزشهای این مقطع میسر می شود. در این دوره دانش­پژوهان مهارت های مدلسازی و ارائه طرح های دکوراسیون داخلی در قالب نرم افزارهای رایج را فرا خواهند گرفت.

 •  ترسیم اجرایی و مصالح شناسی
 •  کارگاه مدلسازی حرفه ای توسط نرم افزار۳Ds max
 •  ارائه معماری با Photoshop
 •  اصول کاربرد رنگ و نور در دکوراسیون داخلی
 •  ارگونومی

۳- طراحی مبلمان و عناصر دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی ۱۸۴ ساعت

هنر چیدمان مبلمان و ساماندهی فضاهای داخلی بر اساس واقعیت های موجود و انتظام عناصر درونی کارکردها را دکوراسیون داخلی نام گذاری می کنند. نگاه منطق گرایانه و هنر بکارگیری عناصر مناسب و متناسب در کنار درک صحیح از نحوه نورپردازی و کاربرد رنگ و در نهایت وحدت بخشیدن عناصر متکثر داخلی در قالب یک ساختار هارمونیک در ساختمان­های مسکونی ،هدف آموزشی این دوره می با شد. در پایان این دوره، شرکت کنندگان با تکیه بر مهارت های پایه و همچنین شیوه های ارائه که در دو دوره­ی قبل فرا گرفته­اند، توانایی انتخاب عناصر و مبلمان مناسب جهت یک فضای مسکونی (آپارتمان) و ارائه دکوراسیون داخلی منطبق برخواسته­های کارفرما را خواهند داشت.

 •  طراحی مبلمان فضاهای مسکونی
 •  دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی
 •   دکوراسیون تکمیلی فضاهای داخلی مسکونی

۴- طراحی مبلمان و عناصر دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و تجاری ۱۶۸ ساعت

فضاهای اداری و تجاری با توجه به ماهیت و نوع کاربردشان، با رویکردی متفاوت از فضای مسکونی از منظر دکوراسیون داخلی بررسی می­گردد. شرکت کنندگان در این دوره با کسب توانایی درک و تحلیل کاربردهای مختلف فضاهای اداری و تجاری چگونگی انتخاب مبلمان و تجهیزات مناسب این فضاها و همچنین سایر عناصر دکوراسیون داخلی مرتبط در زمینه دکوراسیون داخلیفضاهای اداری و تجاری مهارت­های لازم را کسب خواهند نمود.

 •   طراحی مبلمان فضاهای اداری و تجاری
 •   دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و تجاری
 •   دکوراسیون تکمیلی فضاهای اداری و تجاری
* کلیه دوره های مذکور به صورت کاملا کاربردی و توسط اساتید حرفه ای و مطرح در عرصه معماری ارائه می گردد و منتج به گواهینامه پایان دوره مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد شد.

دوره های تک مهارتی دکوراسیون داخلی

آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسی

آمادگی آزمون طراحی ورود به حرفه مهندسی

نظر به برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، به منظور آمادگی بیشتر و ارتقا سطح علمی فارغ التحصیلان معماری و متقاضیان این آزمون، دپارتمان هنر و معماری برگزار می نماید:

آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسی

آشنایی با ضوابط طراحی معماری
مبتنی بر مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی
“آقای دکتر جمشیدی”

نحوه برگزاری

۸ جلسه تئوری ۲۴ ساعت)- ۴ جلسه عملی (۱۶ساعت)
۶ آزمون شبیه سازی شده (هر کدام در یک روز)
۶ جلسه بازبینی طرح ها به صورت فردی پس از هر آزمون (۱۸ ساعت)

نحوه ثبت نام (حضوری و یا اینترنتی)
• حضوری (مراجعه به ساختمان دیباگران)
• از طریق “سامانه خدمات الکترونیکی دانش پژوهان” :
۱. تکمیل فرم مشخصات (ثبت نام در سامانه)

• توجه: دانش پژوهان موسسه با توجه به موجود بودن مشخصات نیازی به تکمیل فرم مشخصات نخواهند داشت و تنها کافی است از طریق ورود به سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

۲. ثبت نام در دوره “آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسی”

پیش ثبت نام